Један од најозбиљнијих и најобимнијих еTwinning пројеката ове године је EduPositivity: Positive Impact in Education који радимо са чак осам школа из Турске од којих је оснивач пројекта школа из Анкаре, три школе из Грчке, две из Румуније, једном из Молдавије, једном из Грузије, једном из Азербејџана и једном из Пољске,
Пројект се бави стварањем позитивног окружења за учење у образовању који доприноси емоционалном и социјалном развоју ученика. У нашем пројекту заједно припремамо и спроводимо активности које су и забавне и имају позитивне резултате, како бисмо повећали мотивацију наших ученика, омогућили им да лако изразе своје емоције, да покажу своје вештине креативног размишљања и да кроз сарадњу са ученицима других земаља упознају различите културе.
У пројекту учествујe 20 наставника из 8 земаља и преко 100 ученика. Из наше школе у овај пројекат су укључени ученици петог разреда у овиру припрема за двојезичну наставу од којих седам ученица наставу енглеског језика похађа по посебном образовном програму за надарене ђаке. Посебно захтеван део пројекта су дигиталне апликације. До сада смо користили Аnimate from Audio апликацију да се представимо, апликацију Canva да правимо лого пројекта који се састојао из puzzle делова од којих је наш задатак био нос. Canvu смо користили и за различите картице за игре погађања, а апликацију Answer Garden за brain storming емоција и вредности које везујемо за школу. По први пут до сада, морали смо да користимо апликацију Scribe да правимо маскоту пројекта. Ова апликација користи вештачку интелигенцију и маскоте су толико разнолике и атрактивне да смо у нашем еТwinning кутку направили изложбу маскота. Нашу школу представља маскота сове која седи на књигама, али како нам је први пут да користимо ову апликацију, нисмо били успешни као неке друге школе. Све предложене маскоте су постављене на Google упитник како би сви учесници пројекта гласали за најбољу. И ми смо на часовима секције дискутовали која би требало да победи. Тешко је одлучити.
Дођите у наш еТwinning кутак и уверите се.
Тања Радовић, Еразмус+ координатор