Посета министра просвете, науке и технолошког развоја нашој школи

Први потпредседник Владе Србије и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић обишао je Основну школу „IV краљевачки батаљон“, која има своју ученичку задругу и реализује наставу двојезично, на српском и енглеском. Он је изјавио да ова школа може бити пример добре праксе другим школама у Србији:

„То је једна од школа у Србији у којима се настава реализује двојезично, на српском и енглеском језику. Ова школа је и добар пример када је реч о задругарству. Већ три године у овој школи постоји Ученичка задруга „Батаљонци“ која користи 3Д штампаче на којима се израђују наставна средства и декоративни модели“.

 

              

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Општинско такмичење из прве помоћи

Тиме што доброту ширимо око себе, истовремено је учвршћујемо и у себи самима.” А. Гарборг Општинско такмичење у пружању прве помоћи одржано је у уторак, 23. маја 2023. године са почетком у 11 часова у дворишту Медицинске школе Краљево. Тим наше школе „Батаљонци” чинили су ученици одељења VI/6 Тара Антонијевић, Ева Булатовић, Нађа Вујовић и

детаљније »
Scroll to Top