Општинско такмичење из књижевности

Успех не долази преко ноћи, почиње љубављу према књизи

 

            На Општинском такмичењу из књижевности Књижевна олимпијада ученици ОШ „IV краљевачки батаљон” остварили су запажене резултате. Такмичење је одржано у ОШ „Милунка Савић” у Витановцу и 16 ученика наше школе се такмичило, а чак осам ученика је освојило пласман. Ученици осмог разреда Владимир Вучинић (VIII-5) и Софија Стојанов (VIII-6) освојили су прво место, Емилија Лазовић (VIII-4), Ива Бажалац (VIII-2) и Јана Младеновић (VIII-6) друго место. Што се тиче седмака – њих троје: Ива Тимотијевић (VII-2), Вук Родић (VII-3) и Тара Антонијевић (VII-6) освојили су фантастично друго место.

На путу ка успеху својим смерницама, стрпљењем и помагањем ученицима да овладају вештином тумачења књижевности наши такмичари су имали несебичну помоћ својих предметних наставница: Анице Вучинић, Данијеле Петрић и Марине Лончаревић у осмом разреду, Наде Тијанић и Наташе Митровић у седмом разреду.

Заволети књижевност, пожелети да се сазна нешто више него на редовној настави, проводити додатно време у школи разговарајући о метрици, версификацији, карактеризацији…за наставника књижевности представља посебну награду и одговорност да таквим ученицима буде одговарајући ментор али и сарадник на путу учења.

Срећна сам што овакви ученици постоје и што желе да уче и усавршавају своја знања и они су прави пример доброг узора на који се треба угледати!

Сваки почетак је тежак, а први корак је одабрати књигу и дозволити магији речи да вас очарају неки нови светови!

 

Марина Лончаревић, проф. српског језика и књижевности

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Изложба животиња од рециклажних материајала ученика 2. разреда

У оквиру теме MY ANIMALS ученици другог разреда су на часовима енглеског језика описивали своје животиње направљене од картона, папира, пластичних флаша и друге пластике, тканине, сунђера и сличних материјала који се могу рециклирати. Изложба се налази на првом спрату испред  њихових учионица. Ови интересантни радови могу бити продати на нашој  традиционалној Васкршњој изложби као

детаљније »

Међународна јуниорска еколошка олимпијада

У оквиру Регионалног центра за таленте Бор, 9.03. реализован је окружни ниво такмичења Међународне јуниорске еколошке олимпијаде. На такмичењу је учествовало 14 ученика наше школе и сви су се пласирали на републички ниво такмичења који се одржава у априлу месецу у Бору. Ученици двојезичних одељења 6/4, 6/6, 7/1, 8/5 и 8/3 показали су висок ниво

детаљније »
Scroll to Top