ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ЕВРОПСКОГ ДАНА ЈЕЗИКА 26.09.2025.

Као и претходних година и ове године смо весело обележили Европски дан језика у ОШ „IV Краљеваљчки батаљон“. Тај дан је традиционално резервисан за Евровизију на којој певамо на много језика и не гласамо, већ аплаузом и заједничним певањем поздрављамо најбоље песме. Ову сарадничку активност великог броја наставника и учитеља организовали смо у амфитеатру школе уз техничку подршку наших старијих двојезичних  ученика који су и водили програм на енглеском језику.

Највише песама припремили су ученици трећег разреда који се од маја припремају за своје нумере. Много веселих групних наступа отворило је ову приредбу песмама Lava Chicken Song, Chipi chipi, chapa chapa dubi dubi dab daba, Antoni, Antoni, Parado No Bailão, Doner kebab nacho Alejandro Garnacho, Mama Africa, Schnappi Das Klein Krokodil, Banana spljeskana, It’s raining tacos, APT, Die with a smile, Mira Sofia, Diamonds, Yihaa! Derniere danse…Највише еуфорије изазвала је песма Bella Ciao коју су певеле Дуња Кајовић, Ирина Лазаревски и Хана Петрушевски 3-5.

Посебно треба похвалити наступе Тихане Димитријевић 3/5 која је певала победничку песму са овогодишње Евровизизе Wasted love – JJ, Ђурђу Гарић 3-2, која је певала Rock star – Lisa  и Наду Узелац која је певала A Thousand Years – Christina Perri јер су све три извеле своје захтевне нумере са караоке музиком и добиле громогласне аплаузе и подршку публике. Треба поменути и успешне наступе Матије Максимовића That, that – PSY, Eме Веселиновић Liar – Silia Kapsis, Сунчице Павловић My heart go on will – Celin Dion.

Од старијих разреда публику су задивили наступи Ninе Jakovljević 12 godina – Vrapčići,   Helenе Simović Golden – Huntrix, Andrejе Pešić  Zaho – Roi 2 cœur ft. Indila, Viktorija Šućur Katjuša, али најоригиналнији наступ по аплаузу публике имала је Анђелија Караичић ученица двојезичног одељења 7-4 – Еuropapa на коју је публика устала и певала заједно.

Такмичење су затворили ученици двојезичног одељења 7-3 посебном кореографијом на песму Cheap thrills by Sia. Водитељке, ученице двојезичног одељења – 4 подсетиле су присутне пословице „Колико језика говориш – толико људи вредиш“. Било је прелепо чути песме на толико страних језика које су ученици тако лако научили и тако лепо отпевали.

  1. ICELAND – LAVA CHICKEN
  2. FINLAND – CHIPI CHIPI CHAPA C HAPA
  3. MONACO – ANTONI, ANTONI
  4. BRAZIL –PARADO NO BAILAO
  5. BULGARIA – DONER KEBAB NACHO
  6. FRANCE – MAMA AFRICA
  7. GERMANY: KROKODIL
  8. CROATIA – BANANA SPLJESKANA
  9. HUNGARY – IT’S RAINING TACOS
  10. ENGLAND – ROCK STAR
  11. BELGIUM – APT
  12. AUSTRIA –WASTED LOVE
  13. JAPAN – THAT, THAT
  14. SCOTLAND – DIE WITH A SMILE
  15. CYPRUS – LIAR
  16. LUXEMBOURG – MIRA SOFIA
  17. USA – A THOUSAND YEARS
  18. IRELAND – DIAMONDS
  19. SERBIA – 12 GODINA
  20. SWEDEN – YIHAA
  21. NORWAY – MY HEART WILL GO ON
  22. GREECE – GOLDEN
  23. ITALY – BELLA CIAO
  24. TURKEY – ROI 2 COEUR
  25. WALES – TAKEDOWN
  26. THE NETHERLANDS – EUROPAPA
  27. RUSSIA – KATJUŠA
  28. ROMANIA – MASK
  29. POLAND – DERNIERE DANSE
  30. MONTENEGRO – WHEN I’M GONE
  31.  SWITZERLAND – CHEAP THRILLS

Tања Радовић, проф.енглеског језика

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Огледни сараднички час

У понедељак 29. септембра 2025. године одржан је огледни сараднички час у одељењима 8-1 и 8-4. Наставнице Олгица Матовић и Марија Радосављевић у оквиру ЧОС-а на тему „Професионална оријентација- занимања родитеља“ су припремиле и организовале час. Час је био организован тако да помогне ученицима осмог разреда да боље размисле о опцијама и да увиде да

детаљније »

Радионица „Опасуљи се“

Пројекат грађанске науке „Опасуљи се“ који је подржан од стране Центра за промоцију науке и програма „Покрени се за науку“ има за циљ да научници заједно за грађанима одреде особине специфичности сорти пасуља, сакупе старе сорте пасуља, као и штетну врсту инсекта који га напада- пасуљевог жишка. Група ученика петог, шестог, седмог и осмог разреда показала

детаљније »

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ЕВРОПСКОГ ДАНА ЈЕЗИКА 26.09.2025.

Као и претходних година и ове године смо весело обележили Европски дан језика у ОШ „IV Краљеваљчки батаљон“. Тај дан је традиционално резервисан за Евровизију на којој певамо на много језика и не гласамо, већ аплаузом и заједничним певањем поздрављамо најбоље песме. Ову сарадничку активност великог броја наставника и учитеља организовали смо у амфитеатру школе

детаљније »

Европски дан језика

На иницијативу Савета Европе, у сарадњи са Европском комисијом, сваке године 26. септембра обележава се  Европски дан језика у циљу указивања  на  језичку разноликост, културно богатство и значај учења језика у савременом друштву. Учење језика отвара врата бољем разумевању, подстиче толеранцију и гради мостове међу људима различитих културних и језичких заједница. Ученици наше школе одељења

детаљније »
Scroll to Top