- Директор школе: 036/314-331
- Секретар школе: 036/ 314-330
- bataljonkv@gmail.com
- Олге Јовичић бр. 1 36000 Краљево
- Жиро рачун школе: 840-1830760-85
У старој школској згради настава се држала пуних 92 године, а у њу је после дугогодишње реконструкције пресељен музеј. Од оснивања школа постиже велике успехе на свим пољима рада. У сачуваном извештају директора Миољуба Васиљевића из 1969. године забележено је да у школи постоји „Ђачка задруга „Младост“ производно-набавно-продајног карактера са нарочито истакнутим погоном за производњу уметничког цвећа и ваза која успешно ради свих четрнаест година постојања задруге; ђачке дружине за културноуметнички рад са драмском, рецитаторском, камерном и литерарном секцијом, музичком и сликарском групом и редакцијом школског листа „Будућност“; Клуб младих техничара „Никола Тесла“ са секцијама: грађевинском, електромашинском и фото-секцијом и Спортско друштво „Будућност“ са секцијама за кошарку, рукомет, мали фудбал, гимнастику, атлетику и ритмику“. Из поменутог извора сазнајемо и да је школа носилац многих признања, диплома, плакета, похвала и награда и да се дуги низ година афирмише као најбоља школа по резултатима на општинским и републичким такмичењима у познавању градива јер ученици заузимају углавном прва места.
Постигнућа која су прославила школу
-
1960. године Ђачка задруга „Младост“ на 2. међународном сајму занатства и примењене уметности у Београду освојила је сребрну и бронзану медаљу.
-
1967. године Скупштина општине Краљево школи је доделила Диплому заслужне радне организације, највише признање које она додељује.
-
1969. године школа је добила признање од Центра за ликовно васпитање деце и омладине Војводине за успешно учествовање на 2. међународној изложби дечјих радова и 8. изложби ликовних радова деце Југославије.
-
1969. године редакција листа „Кекец“ доделила је Пурпурну диплому школи за освојено прво место у такмичењу „Шампион знања“. Значајно је и то да је школска редакција ђачког листа „Будућност“, који је излазио од 1958. године, постала саставни део редакције „Кекеца“, а преко 300 ученика су били сарадници.
Доласком Велизара Недовића на место директора школе 1973. године почиње градња новог школског објекта Под новим кровом (1975- 2005) Поуздано се зна да је пресељење из старе школске зграде у учионички блок нове школске зграде извршено 1. октобра 1975. године.
Нови објекат се састојао од три целине:
-
главног учионичког блока
-
тзв. „боравка“
-
фискултурне сале